Koszulka Za Ojczyznę i Naród

PRZECENA! teraz: 30zł   wcześniej: 60zł

Dostępne rozmiary: S, XXL

W 1705 roku na zamku w Tykocinie na Podlasiu król August II ustanowił Order Orła Białego, który dziś jest najwyższym i najstarszym odznaczeniem Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku mija 310 lat od tego wydarzenia. W 1921 po restytucji Orderu, na odznaczeniu w kształcie krzyża maltańskiego umieszczono hasło „Za Ojczyznę i Naród”. Kawalerem Orderu Orła Białego jest m.in. Jan Paweł II.

Prezentujemy Wam nową koszulkę nawiązującą do bohaterstwa naszych przodków, z których my współcześnie powinniśmy brać przykład. Na pierwszym planie z przodu widnieje dumny Husarz i niesławny Kibol.  Z tyłu na karku widać mały kontur krzyża maltańskiego podobnie  jak w Orderze Orła Białego. Nadruk wykonany trwałym sitodrukiem, koszulka w środku sygnowana żakardową metką PATORIOTS.

Wczoraj i Dziś – Za Ojczyznę i Naród! 

WFF

WFF

WFF2

WFF2

WFF2

rozmiarówka new pato

„W dniu 25 października 2011 roku Wydział Rejestrowy Sądu Okręgowego w Warszawie zarejestrował krzyż celtycki jako symbol partyjny Narodowego Odrodzenia Polski. W kwietniu 2012 roku decyzja wpisania do ewidencji kolejnych symboli Narodowego Odrodzenia Polski została cofnięta po apelacji przez wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie. Sąd uzasadnił takie postanowienie faktem, że NOP ma już zarejestrowane szereg symboli (m.in. falangę), a dodanie kolejnych do tego pocztu mogłoby utrudnić ustawowy wymóg rozpoznawalności partii. Wobec powyższego dodatkowe symbole Narodowego Odrodzenia Polski (w tym krzyż celtycki) są nadal legalne, jednak ich dopisanie do symboli partyjnych jest nie możliwe z powodu posiadania ich zbyt dużej liczby.”

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_celtycki