Płyta „Niepokonane Miasto Niepokonany Klub”

Cena: 25zł

Składanka  „Niepokonane miasto, niepokonany klub” zawiera utwory o charakterze patriotycznym i kibicowskim. Jest to 16 znanych kompozycji w nowych aranżacjach np. „Pałacyk Michla” czy „Mistrzem Polski jest Legia”. Część dochodu ze sprzedaży płyty zostanie przeznaczona na rzecz Muzeum Legii Warszawa.

Na krążku znajdują się utwory z okresu powstania warszawskiego, a także przyśpiewki stadionowe w nowych aranżacjach. Jej producentem wykonawczym jest Ryszard Makowski, muzyk, satyryk, dziennikarz i publicysta. Wydawnictwo zostało wzbogacone także o głos Wojciecha Hadaja, legendarnego spikera klubu piłkarskiego Legia Warszawa. – Jako mieszkaniec stolicy uważam, że wiara w swoją drużynę, poczucie jedności i chęć pomocy jej poprzez doping wzmacnia lokalny patriotyzm. Utwory patriotyczne i kibicowskie przypominają o tym, że w naszym mieście żyli i nadal żyją bohaterscy ludzie – mówi spiker.

Pomysłodawcą i producentem płyty jest agencja DEM’a Promotion Polska. – Tworząc tę płytę chcieliśmy upamiętnić historię ludzi, którzy za nasze miasto oddali swoje życie. Dlatego też album został zadedykowany płk. Zdzisławowi Bogaczewiczowi ps. “Szmaja”, żołnierzowi AK, powstańcowi warszawskiemu i zasłużonemu społecznikowi – mówi Mirosław Milewski, prezes DEM’a Promotion Polska.

Spis utworów:

1-2. Ryszard Makowski, Wojciech Hadaj

3. „Pałacyk Michla”

4. „Warszawskie dzieci”

5. „Marsz Mokotowa”

6. „Marsz Żoliborza”

7. „Chłopcy silni jak stal (»Parasola« piosenka szturmowa)”

8. „Sanitariuszka Małgorzatka”

9. „Pierwszy sierpnia – dzień krwawy”

10. Wojciech Hadaj

11. „Ballada o Żylecie”

12. „Glory, glory, Alleluja”

13. „Za nasze miasto…”

14. „Dziś zgodnym rytmem…”

15. „Szkoła, praca, dziewczyna, rodzina…”

16. „Mistrzem Polski jest Legia”

17. „Legia Warszawa”

18. „Niepokonane miasto, niepokonany klub”

19-20. Wojciech Hadaj, Ryszard Makowski

21. Wiązanka pieśni starowarszawskich (wyk. Andrzej Bujski i Waldemar Trzeciak)

2014-04-16-0014

2014-04-16-0021 (1)